top of page
  • תמונת הסופר/תAdmin

בגד ים מגן משמש - אנטי אייג׳ינג הכל מתחיל כאן.

עודכן: 25 ביוני

בשנות ה-60 היו מתמרחים בשמן גזר ויוצאים להשתזף. לשמחתנו הרבה, למדנו מאז והפסקנו לצלות את העור שלנו בשמש – נכון? מה הסכנות האמיתיות של קרינת שמש, ההשפעות ארוכות הטווח ואיך אפשר להימנע מהם? זכרו את הטיפים האלה בפעם הבאה שמתחשק לכם לעלות על הבגד ים ולצאת לחוף – ותשארו צעירות לנצח.


מה זה באמת אנטי אייג'ינג?

אם אנחנו נשאל אתכן איך בגד הים שלכן קשור לאנטי-אייג׳ינג, אתן תדעו לענות? כנראה שלא. בתקופה שלנו, אנטי-אייג׳ינג נכנס ללקיסקון היומיומי כמעין ביטוי נלווה גנרי למוצרי קוסמטיקה. מקרמים, דרך מסיכות ועד למכשירי עיסוי מיוחדים – כולם טוענים לכתר האנטי-אייג׳ינג. אבל מה זה אומר בכלל?


אז קודם כל בואו ננפץ מיתוס – לא מדובר במהלך שיווקי של חברות הקוסמטיקה, אלא תחום מחקר רפואי על אמת. בקצרה, הגוף שלנו מורכב ממיליוני תאים שמקיימים כל אחד תפקיד שונה – החל מתאי שומן שכולנו מכירים ועד לתאי העור שלנו. כל תא כזה מזדקן בצורה כזאת או אחרת, ומטרת המחקר היא מציאת הכלים להאטת קצב ההזדקנות של התאים הללו. התגלית המרעישה היא שברוב המקרים נמצא שהימנעות מנזק מלכתחילה, באופן מפתיע, היא הסוד האמיתי לאנטי-אייג׳ינג, ושאין המון קיצורי דרך שאפשר לקחת.


מתחום מחקר שלם הצטמצמנו לטיפוח עור, וגם בזה ההסברה שעושים לנו היא לא משהו. כל התכשירים שבעולם, עם כל ההשפעות החיוביות שלהם, לא יאטו שום הליך הזדקנות כל עוד לא נדאג לעצמנו מראש, בעיקר כשמדובר בעור שלנו. בשנות ה-60 היו מתמרחים בשמן גזר ויוצאים להשתזף בביקיני. לשמחתנו הרבה, למדנו מאז והפסקנו לצלות את העור שלנו בשמש – אבל האם אתן מגינות עליו כמו שאתן צריכות?


אישה מורחת קרם אנטיאייגינג
אישה מורחת קרם אנטיאייגינג

במה לבחור: ביקיני, שלם, או בגד ים חולצה?

תרשו לנו להפתיע אתכן – זה לא באמת משנה אם בגד הים שלכן מכסה יותר עור, כל עוד הבד נותן לשמש לחדור. קודם כל, בואו נבין על מה אנחנו מדברות כשאנחנו מדברות על קרינה. השמש פולטת קרינה שנעה על ספקטרום רחב – החל מקרינת אינפרא אדום ועד לקרינת אור על ספקטרום הצבעים הנראים. על הספקטרום הזה נמצאת גם קרינת אולטרא-סגול (UV) והיא זו שמסוכנת לנו. לא, זה לא אותו האור האולטרא-סגול שאנחנו ראינו בניינטיז על קירות של ילדים מתבגרים, אלא שני אורכי גל ספציפיים: UV-a ו-UV-b. הגלים האלה משנים את מבנה התא כליל ומהווים גורם מרכזי לסרטן העור.


הצלחנו להפחיד אתכן? יופי – עכשיו אתן יכולות לנשום נשימה עמוקה ולהירגע כי יש פיתרון. קרינת ה-UV אמנם חומקת דרך המון חומרים, אבל אנחנו כבר יודעים איך לחסום אותה מלפגוע בעור שלנו. הטכנולוגיה המודרנית הגיעה להציל אותנו ופיתחה בדים מיוחדים שחוסמים את מעבר קרני השמש דרכם ולמעשה מאפשרים שכבת הגנה נוספת לעור. הבדים הללו מדורגים בסקאלה דומה ל-SPF של מקדמי ההגנה שנקראת UPF, כשדרגת ההגנה המירבית היא + 50 UPF שחוסם יותר מ % 97.5 מהקרניים המסוכנות. כמובן, שבקביעת דרגת ה-UPF של בגד הים נכנס לחישוב גם עובי הבד והצבע שלו – ככל שהבד כהה וצפוף יותר, כמו פוליאסטר או ניילון, כך דרגת ההגנה שלו גבוהה יותר. אתן לא חייבות לזכור את כל זה, רק זכרו לבדוק את הדירוג, בחרו לכן בגדי ים עם שרוולים ארוכים שמגנים מהשמש בגזרה שמספקת כיסוי – ותתחילו להישמר.


קנית בגד ים עם שרוולים, ומה עם מקדם הגנה?

שאלה נהדרת! עם כל הכבוד לבגדי הים לספורט שיש עכשיו בשוק עם בדי ה-UPF, העור שלנו חשוף תמיד לשמש, גם כשאנחנו לא בבגדי ים. דרמטולוגים מומחים טוענים בצורה חד משמעית שרוטינת טיפוח עור היא הרגל נפלא – אבל בלי הגנה שוטפת מהשמש גם ביומיום הוא הרגל שלא מניב תוצאות אמיתיות בתחום האנטי-אייג׳ינג.


כשאת מתמרחת במקדם הגנה את למעשה עוטה על הגוף שלך מגן ושריון מהשמש כשאת מכסה את העור בשכבה דקה של חומר חוסם קרינת UV. כמו הבד של בגד הים המגן מהשמש, מקדם ההגנה מונע מקרינת השמש המסוכנת להגיע אל העור שלך ולפגוע בו. ההמלצה שלנו? גווני! קרם הגנה מומלץ תוכלי למצוא גם במקדמי ההגנה המיוחדים לעור הפנים שיכולים להשתלב בקלות בכל רוטינת טיפוח לפני היציאה מהבית, כמו גם קרם הגנה טבעי וידידותי לסביבה שעמיד גם לזיעה ולמים – לכי וחקרי את כל המגוון שקיים בשוק ומצאי את מקדם ההגנה המושלם בעבורך!


בגד ים שרוול ארוך בהדפס פרחוני
בגד ים שרוול ארוך

חכמה בשמש – צעירה לנצח!

כשקרינת השמש מעודדת גדילה של תאי העור שלנו היא גם מזרזת את תהליך ההזדקנות של התאים האלה ומשיגה תוצאה הפוכה לחלוטין ממה שאנחנו רוצות לקבל מארסנל מוצרי האנטי-אייג׳ינג שלנו. בעצם, נזקי השמש מסכלים את כל המאמצים שהשקענו בדאגה לעור שלנו, אז קחו טיפ: בכל הנוגע באנטי-אייג׳ינג, העיקר הבריאות. שמירה על הגוף שלנו בעזרת פעילות גופנית, תזונה נכונה וכן, גם שמירה על העור מנזקי השמש, הם המפתח האמיתי לאנטי-אייג׳ינג. לא מאמינות לנו? תשאלו את המומחים. ובינתיים – תצטיידו ותתמגנו, גם כשאתן בבגד ים עם שרוולים על החוף וגם כשאתן בטי-שירט וג׳ינס.16 צפיות0 תגובות

Comments