top of page
  • תמונת הסופר/תAdmin

חולצות גלישה לנשים. - למה תמיד טוב להתאבזר בחולצת לייקרה על החוף.

עודכן: 12 באוג׳ 2022

מי צריך חולצות לייקרה? האם הן כל כך נחוצות בים? איך ומתי ללבוש אותן? אנו עונות על מגוון שאלות לגבי חולצות לייקרה. תקראו ואולי תגלו דברים חדשים.


מה זה חולצת לייקרה?

האם ממש חייבים חולצות לייקרה בחוף הים?

האם יש עוד יתרונות לחולצות לייקרה?

איך ניתן ללבוש חולצת לייקרה?חולצת גלישה עם לוגו Silkyfit

מה זה חולצת לייקרה?


חולצות לייקרה, או כפי שמקובל לקרוא להן בקרב גולשים וספורטאים, rashguard - אלה חולצות הגנה ספורטיביות שבמקור מיועדות לחובבי גלישה או כל ספורט ימי אחר. תפקידן של החולצות אלה הוא לשמור על העור משיפשופים ופריחות הנגרמות על ידי גלשן ולהגן על הגוף מקרינה חזקה של השמש בזמן הגלישה. כדי שחולצות האלה יהיו קלות משקל ומושלמות לגלישה, הן עשויות בעיקר מבד לייקרה ופוליאסטר (לכן רגילים להשתמש הרבה בשני ביטויים חלופיים כמו "חולצת גלישה" ,"חולצת לייקרה" או "לייקרה"). החומרים אלה פועלים יחד כדי לספק כיסוי והגנה מלאה , אך באותו זמן מאפשרים לעור לנשום תחת לחולצה.


האם ממש חייבים חולצות לייקרה בחוף הים?


התשובה היא לא, אבל…


אם אתם גולשים, אז אתם מכירים את חומר השעווה שמצפה את הגלשן. הוא מיועד לחיזוק אחיזה של הגוף בזמן גלישה במים, כדי לא להחליק ולא ליפול גם כשגולשים בעמידה על הרגליים וגם בשכיבה על החזה. אבל אחרי כמה סטים של גלישה תגלו, שאותו חומר של גלשן שמיועד לחוסר החלקה, הוא גם חומר שעשוי לשפשף ולגרד חזק את העור החשוף שבא איתו במגע הצמוד בזמן הגלישה. עם הזמן זה יכול להתפתח לפריחה מטרידה וכואבת. לבישת חולצת לייקרה מעל בגד ים יכול פשוט להציל את העור שלך משחיקה, שיפשוף ופריחה כתוצאה ממגע ממושך עם הגלשן.חולצת לייקרה לבנה עם רוכסן קדמי

גם חשיפה לשמש חמה בזמן שהייה ממושכת במים היא סיבה מספיק טובה ללבוש חולצות לייקרה לגלישה. קרינה חזקה של השמש באזורינו עלולה לגרום לכוויות קשות, במיוחד כאשר נמצאים בתוך המים. הרבה פעמים שעות שהכי טובות לגלישה הן גם שעות הכי מסוכנות מבחינת הקרינה. לכן חולצות לייקרה לגלישה שכוללות בתוך הבד את מסנן הקרינה UPF50 בהחלט מספקות הגנה נוספת מפני השמש. זאת גם סיבה לבחור חולצות לייקרה עם שרוולים ארוכים ולא חולצות גלישה עם שרוולים קצרים.


מתי בכל זאת לא חייבים ללבוש חולצת לייקרה? - כאשר הגוף מוגן בפני פגיעות אפשריות של גלשן או שמש. כלומר, אם את לובשת בגד ים שלם שרוול ארוך או חליפת גלישה ארוכה, או בגד ים שמורכב מטופ סגור וטייץ ארוך לגלישה, אז חולצת גלישה היא פחות נחוצה במקרים האלה.


האם יש עוד יתרונות לחולצות לייקרה?

אכן, חולצות גלישה עשויות לייקרה שימושיות בכל מזג אוויר ובכל מצב. אמנם ניתן לחשוב שבקיץ חולצת לייקרה עם שרוולים עשויה להיות לא מתאימה כי היא חמה. אבל העיניין הוא שכשלובשים חולצת לייקרה לגלישה ולשהייה מרובה במים, אז הלייקרה הרטובה דווקא מקררת את הגוף.


יחד עם זאת, בעונות מעבר, במזג האוויר פחות נוח עם רוחות, חולצת גלישה עם שרוולים דווקא עשויה לשרת כשכבה מחממת, במיוחד אם לובשים אותן תחת חליפת גלישה ארוכה.מספר דגמים חדשים של חברת SilkyFit עוצבו עם רוכסן קדמי שהופך את הדגמים לנוחים ומאפשר להוריד בקלות את החולצות שנלבשו מעל בגד ים על החוף. כיס קטן מאחורה עם ריצ'רץ מיועד לשמירה על טלפון או מפתחות בזמן שהייה בחוף הים.


חולצת גלישה עם כיס אחורי


איך ניתן ללבוש חולצת לייקרה?


אין חוק מיוחד על איך מקובל ללבוש חולצות לייקרה. אם את גולשת מתחילה, אז רב הזמן תגלשי על הבטן ותפלי הרבה מהגלשן. לכן מאוד כדאי להגן על הבטן ועל החזה מהציפוי המשפשף של הגלשן וללבוש חולצת לייקרה מעל טופ או חזייה של בגד ים. אם רוצים לשמור גם על הרגליים משיפשופים ומדוזות, ניתן להשלים את האיבזור עם טייץ לייקרה לגלישה.


בגד ים מנומר שני חלקים חולצת לייקרה לגלישה ותחתון


חולצות לייקרה בגזרה קצרה עד הבטן עם שרוול ארוך משמשות כחלק עליון לבגד ים שני חלקים. חולצות כאלה שומרות על הידיים, כתפיים, גב וקו מחשוף אך נותנות לגוף לנשום ונראות קלות ושיקיות.

אם המטרה העיקרית היא לשמור על העור מהשמש ולהימנע מכוויות קרינה בזמן שהייה על החוף, ניתן ללבוש חולצת לייקרה גם מעל בגד ים שלם ללא שרוולים. חולצת לייקרה תהגן על הידיים, חזה וכתפיים לא רק בזמן הגלישה אלה בכל פעילות בים כמו שחייה, חתירה על סאפ, קייט-סירפינג ועוד.


חולצת לייקרה רוכסן פתוח מעל בגד ים שלם

 98 צפיות0 תגובות
bottom of page