top of page
  • תמונת הסופר/תAdmin

שיתופי פעולה עסקיים: הדרך לא קלה , אבל ההצלחה מובטחת.

עודכן: 21 באוג׳ 2022

אמנם עוד מוקדם לסכם פעילות שנתית ,אבל בהחלט ניתן כבר להסתכל על מה שנעשה עד עכשיו, לספר על הצלחות, נקודות לשיפור לפעילות המשך. לאחרונה הפקתי שיתוף פעולה משמעותי בפעילות העיסקית שלי. אבל קודם, רוצה לספר קצת על הרקע וההיסטוריה המקצועית שלי.


יצאתי לעצמאות עסקית שלי בשנת 2017. לפני כן עבדתי במפעלים הכי גדולים בארץ. יש לי המון ניסיון בתעשיית בגדי ים בישראל בזמניה היפים, יודעת איך לפתח מוצר, לבנות קולקציה, לעבוד מול מפעלים ולבקר על תהליך ייצור. היה לי חזון וקהל היעד היה ברור, וידעתי למה אני מכוונת ובמה אני מאמינה.


אבל היו המון דברים שלא ידעתי, ידעתי שאני רוצה עסק מצליח, ידעתי שאזדקק לאתר אינטרנט למכירות. אבל לא ידעתי הרבה על קידום העסק העצמאי, למדתי המון במשך השנים הראשונות - שיווק, פירסום וקידום אתר מסחרי באינטרנט.


לא פעם ולא פעמיים שמעתי המלצה שכדאי לבצע שיתופי פעולה עיסקיים. "זה יקדם אותך" - הבטיחו לי, לא ממש הבנתי מה זה אומר ואיך מוצאים עסק שישתף איתך פעולה? איך בונים את שיתוף הפעולה הזה, איך קובעים מה כל עסק מביא לשת"פ וכמה הוא תורם להצלחתו.


היו לי הרבה ניסיונות כושלים, פעם הרצון היה הדדי, אבל הצד השני לא עשה מספיק, פעם הצד השני הביע רצון, אבל אחר כך התחרט והפנה גב כמו במערכות יחסים, לא תמיד הכל זורם והולך חלק. לא כולם גם מצליחים בדרך גם תקופת הקורונה וריחוק חברתי "תרמו" את שלהם.


בגד ים לאמא ובת

עד שיום אחד, הקולגה שלי מתחום בגדי ים לילדים הציעה לי שיתוף פעולה - ליצור קולקציה משותפת של בגדי ים לאמא ובת. הרעיון היה מאוד מפתה. על מנת שנוכל להגיע למחיר מוצר כדאי, היא התחייבה על כמות מסוימת של מוצרים. הרי בתעשייה, כמות קטנה של מוצרים המחיר עלול לצאת יקר ולא משתלם. החיבור בינינו יצר אופציה טובה והתקדמנו יחד. אני לקחתי מושכות והייתי אחראית על הפיתוח והעיצוב. עולם בגדי ים לילדות היה פחות מוכר לי. אבל האתגר היה מעניין ומסקרן. עבדתי קשה על הגיזרות התאמת המידות עד שהצלחנו לאשר דוגמאות ולעבור לייצור. הקולקציה יצאה מיוחדת מאוד והייתה מורכבת מבגדי ים לילדות עם שרוול ארוך והגנה מהשמש מירבית. הקולקציה נמכרה בהצלחה גדולה. לחלק מהדגמים נשארו מידות בודדות ב50% הנחה >>>


האתגרים וההצלחה של הקולקציה הזאת דירבנו אותי לא לעצור ולחפש אתגרים חדשים ומעניינים. חיפשתי חברה גדולה ואיכותית שתוכל ותסכים לשתף פעולה בתחום בגדי ים . בין החברות נמצאה חברת Anjaly -חברה לבגדי יוגה איכותיים מבדים אורגניים ליוגה, פילאטיס ופנאי. התחום הזה מאוד קרוב לאורח חיי ומתחבר מעולה לעולמות שלי. בסוף 2020 בשלהי הקורונה, פניתי למותג Anjaly ועניינתי את גילי רביד בדבר שיתוף פעולה, אבל לצערינו כבר לא היה זמן לפיתוח ולייצור לקראת העונה הקרובה של קיץ 2021.


אך בסוף 2021 שוב נפתחה לנו הזדמנות, ורצתי על זה בכל הכוח, ההסכמה היתה הדדית, העיצוב של בגדי ים לנשים היה משותף, הסכמנו שתינו שעל איכות הבד לא מוותרות בשום אופן והשגנו בד איטלקי מחטב ומיוחד - בד ממוחזר מבקבוקי פלסטיק הכי איכותי שקיים בשוק הבדים. הסכמנו גם על צבעים חלקים ורגועים, ללא הדפסים. הסכמו שיהיו בעיקר בגדי ים שלמים וביקיני בגיזרה גבוה, נכנסנו לעבודה, לקחתי על עצמי בזמן קצר עבודת פיתוח מול מפעל (בניית גזרות, מדידות, תיקוני גזרות, הגדלות, הכנת הזמנה ומחירים). התחלקנו גם על כמות ייצור, אם למישהי ייגמר הדגם, תמיד יש סיכוי שישאר מלאי אצל אחרת.


הקולקציה נחתה בחנויות שלנו בשיא העונה. והיא הקולקציה המיוחדת שאני אישית מאוד מרוצה ממנה. ועכשיו היא במבצע עד 30% הנחה בחנות. כאן >>>
מצפה לשיתופי פעולה חדשים ומאתגרים בעונה הבאה. יש לכן רעיונות?
54 צפיות0 תגובות
bottom of page